گیوه از جمله صنایع دستی مهم مردم استان کرمانشاه بشمار می‌رود. این پاپوش با اشکال گوناگون ساخته می‌شود و نخ، ابریشم، چرم و لاستیک اجزای سازنده آن است. بهترین مدل‌ گیوه کرمانشاه جهت صادرات، کلاش است. این نوع گیوه در ناحیه‌ی اورامانت ساخته می‌شود.

از ویژه‌گی‌های اصلی این مدل این‌ست که مانند گیوه بختیاری یا گیوه ملکی، چپ و راست ندارد؛ البته با اضافه شدن زیره‌های پلاستیکی در برخی از انواع آن، این ویژه‌گی از بین رفته است. هم‌چنین جنس نخ پنبه‌ای که در رویه، و چرم و کتانی فشرده‌ای که در زیره‌ی آن بکار می‌رود، باعث خنک نگه‌داشتن پا می‌شود و از عرق کردن و بوی بد جلوگیری می‌کند.

بهترین مدل گیوه کرمانشاه جهت صادرات

صادرات گیوه کرمانشاه

صادرات گیوه کرمانشاهگیوه اصل مردانه کرمانشاه همواره یکی از کالاهای مهم در بخش ارز آوری بوده و بهترین مدل گیوه کرمانشاه جهت صادرات، به کشورهای عراق و ترکیه و از آن‌جا به اروپا فرستاده می‌شود. در سال‌های اخیر تلاش‌ها برای صادرات این محصول افزایش یافته و آنطور که گفته می‌شود، فروش این کالا در بیرون از مرزها، سودی دو، تا سه برابر دارد. مسئله‌ی درآمدزایی خوب گیوه دلیلی شده تا به شمار کسانیکه خواستار فراگیری این صنعت هستند، افزوده شود. ولی با همه‌ی اینها هنوز هم عدم بسته‌بندی درست این محصول برای بازارهای خارجی از جمله مشکلات عمده‌ی صادرات گیوه می‌باشد. بهترین مدل گیوه کرمانشاه جهت صادرات، نیاز به برندسازی، افزایش کیفیت مواد اولیه و استاندارد سازی است.

انواع گیوه کرمانشاه

انواع گیوه کرمانشاه

گیوه ملکی نجف آباد در کنار استان‌های دیگری مانند زنجان، فارس، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و مناطقی از استان‌های شمالی که گالش می‌سازند، معروف است. در این استان پنج نوع گیوه مردانه و زنانه تولید می‌شود که عبارتند از

  •  گیوه ابریشمی (رویه‌ی آن از ابریشم ساخته می‌شود. کاربرد خانگی دارد و بیشتر بانوان از آن استفاده می‌کنند. این نوع گیوه، یکی از سوغاتی‌های اصلی کرمانشاه است.)
  • گیوه آجیده (گیوه‌ای است مقاوم و در فصول زمستان و تابستان و به راحتی با آن می‌توان روی یخ و سنگ راه رفت. تخت این گیوه با نخ پرک بافته می‌شود. نام دیگر این گیوه، ملکی است.)
  • گیوه زیرپارچه‌ای (مراکز قدیمی تولید این گیوه، هجیج و نودشه است. در این مناطق تولید گیوه‌ی زیره پارچه‌ای و کشی مرسوم است.)
  • گیوه تخت چرمی (این نوع گیوه به دلیل استفاده از چرم گاومیش برای ساخت تخت آن، معروف می‌باشد. البته باید گفت، گیوه‌ تخت چرمی، جایگزین گیوه تخت آجیده شده است.)
  • گیوه‌ی لاستیکی (تخت این گیوه از لاستیک‌های فرسوده‌ی ماشین ساخته می‌شود و بیشتر در زمستان کارآیی دارد.) 

 

بهترین های گیوه کرمانشاه

بهترین های گیوه کرمانشاه هر پنج گونه گیوه‌ی کرمانشاه معروف و از جمله بهترین‌ها هستند؛ ولی در این میان، گیوه‌ی زیرپارچه‌ای که کلاش هم از جمله همین گیوه‌هاست، به علت ساخت و استحکامی که دارد مرغوب‌تر است و برای همین بهترین مدل گیوه کرمانشاه جهت صادرات می‌باشد. این گیوه با مواد با کیفیت نخ پنبه‌ای و پارچه‌ی فشرده تولید می‌شود و برای همین کلاش، کفشی نرم، با دوام، سبک، متناسب با محیط‌های کوهستانی و خشک است. این نوع از گیوه برای کسانی که از بیماری‌های دیابت و دیسک کمر رنج می‌برند، توصیه می‌شود. باید به این موضوع نیز اشاره کرد که هر کدام از انواع دیگر گیوه‌های کرمانشاه، مزیت‌های خود را دارند و در شرایط خاص محیطی مورد کاربرد هستند.

پذیرش سفارش آنلاین گیوه کرمانشاه

پذیرش سفارش آنلاین گیوه کرمانشاه در سال‌های اخیر با گسترش فضای مجازی و توسعه‌ی انترنت در سراسر کشور، بسیاری از گیوه‌بافان و تولیدکنندگان این پاپوش بر آن شدند تا از راه‌های گوناگون اقدام به فروش کالاهای تولیدی خود کنند. برای همین بسیاری از فروشندگان و تولیدکنندگان گیوه‌ی کرمانشاهی با راه‌اندازی سایت و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، محصولات خود را به نمایش می‌گذارند و بفروش می‌رسانند. همچنین از این طریق می‌توان گیوه‌ی مورد نظر خود را سفارش داد و آن‌گونه که مورد پسند است، خرید کرد. در ضمن این را نیز نباید فراموش نمود که گیوه‌های با کیفیت را باید از سایت‌های معتبر بدست آورد؛ زیرا که در این میان برخی با نام گیوه‌ی کرمانشاه، محصولات بی‌کیفتی را به فروش می‌رسانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید